YOLİSTİK; Türkiye'nin Ve Dünyanın Ilk LOJİSTİK Sosyal Medyasıdır. Kişiler Için Şahsi Hesaplarını, Lojistik Hizmeti Sağlayan Ve Lojistik Hizmetine Ihtiyaç Duyan Firmaların Firma Portallarını Tamamen Ücretsiz Olarak Açabileceği Bir Sosyal Medya Platformudur. Amacı: Lojistik Sektöründe, Lojistik Bileşenleri Arasında Bir HUB Fonksiyonu Icra Etmektir.
Gerek kişisel gerekse de firma portal hesabı açmak için herhangi bir ücret ödenmez. Yolistik Sosyal Medya Tamamen Ücretsizdir..!
Kişisel hesaplarınızla Yolistik'te paylaşım yapabilir, beğeni ve yorum yapabilir, arkadaşlar ekleyebilir, nakliye ilanı verebilir, nakliye ilanlarına teklif verebilir, mesleki kariyerinizi oluşturabilir, iş bulabilir ,firmanız varsa portal açabilir, İstediğiniz firma portalına üyelik isteği gönderebilir, nakliyenizin konum takibini yapabilir (taşıyan araç yolistik entegreli ise), nakliye siparişi verebilir, Şoför kullanıcısı olarak taşıdığınız nakliyenin dokümanlarını hızla sisteme yükleyebilir veya sistemden indirebilirsiniz.
Firma Portalı hesaplarınızla Yolistik'te paylaşım yapabilir, üyeler davet edebilir ve ekleyebilir, nakliye ilanı verebilir, nakliye ilanlarına teklif verebilir, kurum içi iletişim ya da müşterilerinizle iletişim ağı kurabilir, kurumsal kimliğinizi oluşturabilir, ,nakliye firması veya kooperatifiyseniz lojistik organizasyonuzu yönetmek için YoliWare yazılımını kullanabilir ya da hazırda kullandığınız lojistik çözümünüzü Yolistik API'leriyle entegre edebilir, Yolistik Araç takip sistemini kullanabilir, nakliye portalı olan firmaya sipariş verebilir, kendi firma portalınızdan tüm nakliye portalı olan diğer firmalara sipariş verebilir , siparişlerinizden gelen sevkleri takip edebilir, adınıza yük taşıyan firmaların sistemindeki sizinle ilgili olan stok hareketlerini takip edebilir , ilgili olan sevkler için e-irsaliye yükleyebilir, nakliye şoförlerinin yüklediği yükleme ve boşaltma kantar fişlerini görebilirsiniz.
Bütün Yolistik kullanıcıları Türkiye Cumhuriyeti Vergi yasalarına kapsamında olan şahıs ve tüzel firmaları için Firma Portalı hesabı açma talebinde bulunabilir. Kişisel hesabınızda Portal Başvuru menüsünden gerekli belgeleri yükleyerek Firma Portalı açma Başvurusu yapabilirsiniz. Yolistik yetkilileri tarfından yapılan incelemeler sonucunda firma portal hesabınız onaylandığında Portalınız aktif edilecektir.
Lojistik ihtiyacı duyan ve yüklerini taşıtmak isteyen bütün şahıs ve tüzel firmalar firma portalı başvurusunda bulunabilirler. Böylece kendi firma portallarından yolistik sistemine dahil olan bütün nakliye firmalarına ulaşarak, tek bir platformda sipariş, stok hareketi ve nakliye takiplerini ve ilgili doküman paylaşımını kolayca yapabilirler.
Bütün Nakliye Kooperatifleri (L tipi, TIO belgeli) Portal başvurusunda bulunabilirler. Diğer firmaların sahip olduğu bütün özelliklere sahip olarak lojistik yönetimlerini yapabilir, YoliWARE'ı kullanarak Lojistik operasyonlarını yönetebilir, ya da mevcut lojistik çözümlerini YOLİSTİK API'lerine entegre ederek sosyal medya alt yapısından faydalanabiliriler. Ayrıca YoliWARE'ın emsalsiz sıra takip sistemini kullanarak, koop. araç kullanıcılarına ve koop. üyelerine anlık bildirimlerde bulunabilir, koop. portalına koop üyelerini ekleyerek mali durumları kolayca kontrol altına lacak bir yönetim uygulayabilirler. Portala üye olan koop. üyeleri, koop. alacak/verecek /fatura işlmelerini kolayca takip edebilirler.
ister kişisel isterse Portal hesabı olsun tamamen ücretsiz sınırsız nakliye ilanı verebilirsiniz.
Bütün Şahıs hesapları, profil ayarları menüsünden şoför özelliği olan kullanıcı olmayı seçebilirler. Şoför kullanıcı kendisi ya da başka bir nakliye fiması tarafından tanımlanan nakliye seferini bildirim olarak alır ve görüntüler. kendisi için tanımlanmış nakliyeler için yolistik sistemine yükleme-boşaltım kantar fişi yükleyebilir, firma tarafından yüklenen e-irsaliyeyi indirebilir.
Evet! Yükünüzü taşıyan araç üzerindeki cihaz Yolistik sunucularına yönlendirilmiş ise, yolistik üzerinden yükünüzün konumunu anlık olarak takip edebilirsiniz.
Vizyonumuz:Yolistik topluluğu olarak bizler, lojistik sektöründe dijitalleşmeye katkı sunmak, lojistik dinamiklerindeki kayıpları en aza indirmek ve bu alanda bir Dünya Markası olmaktır.
Misyonumuz: Lojistik Sektöründe Bir HUB görevi üstlenerek tüm lojistik dinamiklerini birbirine bağlamak adına çağdaş yazılım teknolojilerini kullannmak